LED dioda, osvětlení zítřka

Tipy a triky LED diodovými svítidly

 

Umístění LED diodového světla

Pokud chcete z vybraného LED diodového světla maximálně využít jeho intenzitu, umístěte jej proti bíle vymalované stěně, či jiné bílé ploše.

V temných místnostech (chodbách, atd.) kde není přístup denního světla, nebo je omezen, doporučujeme provádět malby stěn bílou barvou, případně světlými odstíny barev.

Tmavé barvy pohlcují více světla, ať už se jedná o stěny, či nábytek, proto pro maximální využití umělého LED diodového osvětlení, doporučujeme využívat světlé barvy pro lepší rozptyl a menší pohlcování vyzařovaného světla.

- Využívejte světlé plochy jako odrazné desky pro světlo. Příklad využití zdi jako odrazky je zřejmý z nasvícení kancelářského stolu jedním 10wattovým svítidlem!

 

Lištová LED diodová svítidla

Pro zajímavé nasvícení vnitřních prostor LED diodovým světlem doporučujeme tenká lištová svítidla osazovat na netradiční místa a zákoutí. Například umístěním lištového diodového svítidla pod skříň která je na nohách (má pod sebou místo) či za sedací soupravu (křeslo) které je v rohu místnosti, získáte velmi zajímavé a netradiční nasvícení interiéru.

Takovýto druh nasvícení můžete využívat jako "orientační" či tzv. "průchodové" osvětlení pro bezpečný pohyb místnostmi kterými procházíte. Díky velmi nízké spotřebě LED diodových svítidel prakticky nemusíte tato diodová svítidla zhasínat, či je můžete přímo zapojit na pohybová čidla.

K těmto účelům doporučujeme použít tato lištová LED diodová svítidla.

 

Umístění LED diodového světla pro nasvícení kuchyňské desky

Jako osvětlení kuchyňsé desky lze výborně využít LED svítidla QUIMMOR předního českého výrobce ANELUX. Toto svítidlo je opatřeno vinikající oboustranně lepící páskou s neuvěřitelnou přilnavostí.

Pokud chcete nasvítit kuchyňskou desku, instalujte diodové svítidlo na spodek skříňky nad ní, ale umístěte jej až dozadu ke stěně. Zaprvé vám nesvítí světlo do očí a za druhé získáte krásnou odraznou plochu díky které se vyzařované kvalitní světlo krásně rozptýlí...

 

Ukázka nasvícení kuchyňské desky LED diodovým svítidlem QUIMMOR.

 

Orientační osvětlení podlahy

LED diodová svítidla lze použít také pro orientační osvětlení podlahy v chodbách i místnostech.

Záleží jaká diodová svítidla použijete pro nasvícení své podlahy. Při výběru vhodného LED diodového osvětlení podlahy se také soustřeďte na vyzařovací úhel příslušného svítidla. Výšku umístění volte tak, aby diodová svítidla neoslňovala při průchodu místností, což záleží také na již zmiňovaném vyzařovacím úhlu. 

Právě díky tomuto "oslňování" zde neplatí známé pravidlo "čím větší je vyzařovací úhel, tím lépe" ale právě naopak.

Vyhledávání

Kontakt

LED diodová svítidla v praxi Představujeme pouze LED osvětlení evropské výroby!
LED svítidla ANELUX  | Pronájem dodávek  |  Výkup bouraček |  Výkup motorů |